Coronavirus COVID

RTA Zestaw Diagnovital® Multipleks SARS-CoV-2 Real-Time PCR

real-time pcr
test jakościowy
multiplex pcr

Specyfikacja techniczna


Nazwa produktu

Diagnovital®SARS-CoV-2 Multiplex


Technologia

Real-Time PCR

Multiplex PCR


Metoda

jakościowa

Diagnovital®SARS-CoV-2 Multiplex PCR Kit to test oparty na systemie PCR wykrywania ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej spowodowanej przez koronawirusa 2 (SARS-CoV-2) w czasie rzeczywistym. SARS-CoV-2 jest uważany za nowego koronawirusa ludzkiego, który różni się genetycznie od zwykłych ludzkich koronawirusów (229E, NL63, OC43, HKU1), które powodują sezonowe ostre choroby układu oddechowego. Różni się również genetycznie od dwóch nowszych ludzkich koronawirusów, MERS-CoV i SARS-CoV.

 


Specyficzność

Diagnovital®SARS-CoV-2 Multiplex PCR Kit wykrywa obecność 2 różnych i wysoce specyficznych sekwencji genów koronawirusów (N1 i ORF1ab) w kanale FAM i jednej sekwencji specyficznej dla ludzkiego RNA służącego jako ludzka kontrola ekstrakcji (HEC, RNaseP) w kanale HEX / VIC. Wszystkie 2 testy muszą być dodatnie, aby potwierdzić, że próbka jest pozytywna pod względem SARS-CoV-2.
Selektywną amplifikację wewnętrznej kontroli RNA uzyskuje się przez zastosowanie niekonkurencyjnych, specyficznych dla sekwencji starterów do przodu i do tyłu oraz sondy, która nie ma homologii z genomem koronawirusa. Do amplifikacji stosuje się termostabilną polimerazę DNA.

Główna mieszanina Diagnovital SARS-CoV-2 Multiplex  zawiera sondy detekcyjne dla dwóch celów SARS-CoV-2 i jedną dla wewnętrznego RNase P. Każda z sond jest znakowana barwnikami fluorescencyjnymi, które pełnią rolę reportera. Każda sonda ma również drugi barwnik, który działa jak wygaszacz. Gdy nie są związane z sekwencją docelową, sygnały fluorescencyjne nienaruszonych sond są tłumione przez barwnik wygaszający. Podczas etapu amplifikacji PCR hybrydyzacja sond ze specyficzną jednoniciową matrycą DNA skutkuje rozszczepieniem sondy przez aktywność egzonukleazy 5 'do 3′ polimerazy DNA, co prowadzi do rozdzielenia barwników reporterowych i wygaszających oraz sygnał fluorescencyjny. Z każdym cyklem PCR generowane są coraz większe ilości rozszczepionych sond i jednocześnie wzrasta skumulowany sygnał barwnika reporterowego. Każdy barwnik reporterowy jest mierzony przy określonych długościach fali, co umożliwia jednoczesne wykrywanie i rozróżnianie zamplifikowanych celów koronawirusa.


Materiał do badań

Wymazy: z nosa,  z przedniego i środkowego małżowiny, wymazy z nosogardzieli i jamy ustnej i gardła, popłuczynach / aspiratach z nosogardła lub aspiratach z nosa- próbki od osób podejrzanych o COVID-19 przez lekarza.

Więcej informacji odnośnie zaleceń WHO:

 

https://www.who.int/publications-detail/laboratory-testing-for-2019-novel-coronavirus-in-suspected-human-cases-20200117

 


Kompatybilne urządzenia

Zwalidowany CE/IVD na następujące aparaty:

DIAGNOVITAL® SARS-CoV-2 Multiplex jest kompatybilny z każdym qPCR ze skalibrowanym kanałem FAM ™ i HEX / VIC.


Kanały badania

FAM/Green

HEX/VIC/Yellow


Certyfikacja

CE IVD


Numer katalogowy\Wielkości opakowań

Nr. kat. 09072025- 25 testów
Nr. kat. 09072050- 50 testów
Nr. kat. 09072100- 100 testów


Informacje dodatkowe

W zestawie znajduje się: mieszanka enzymów Diagnovital® Enzyme Mix; kontrola pozytywna; główna mieszanka Diagnovital® SARS-CoV-2 Multiplex Mix oraz wolna od nukleaz dH2O.

UWAGA!

OFERUJEMY PEŁNE LINIE DIAGNOSTYCZNE POD KĄTEM NCOV. APARTY REAL TIME-PCR, APARTY DO IZOLACJI, TESTY, ROZWIĄZANIA W PEŁNI AUTOMATYCZNE JAK I OTWARTE.

PROSIMY O KONTAKT W CELU OMÓWIENIA OFERTY.


UWAGA: Nie wykonujemy badań w kierunku Coronavirusa, oferowany produkt jest dedykowany do wykonania w laboratorium i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz aparatury.